Túra közben sérült hódot talált egy pár a Bél-kőn. Telefonon azonnal jelentették a Bükki Nemzeti Park természetvédelmi őrének, aki terepjárójával rögtön a helyszínre sietett. Az állat a Bél-kő bánya tengerszint feletti 730 méteres magasságban, a meredek kőkörgetes gerincén lévő sziklatorony egyik kis üregében húzódott meg.
A mentőcsapatnak, Bodzás János természetvédelmi őrnek, Kelemen Tamásnak és Dr.Kovács Mihály állatorvosnak gyorsan kellett intézkedniük, mivel nem tudták, hogy az állat mióta nem evett, ivott és mióta nem volt vízközelben. Mivel a befogása sérülésveszéllyel is járhatott volna, így az altatása mellett döntöttek. Erre azonban nem volt szükség, mivel a hód, aki igencsak kimerült, elcsigázott állapotban lehetett, annak ellenére, hogy a természetvédelmi őr csupán néhány méterre volt tőle, békésen bealudt. Egy macskahordozó segítségével Bélapátfalvára szállították a hódot, akiről közben kiderült, hogy nőstény, a Bükki Nemzeti Park előkészített medencéjében tették.
A gondos ápolás és bőséges táplálékkal való ellátását követően szabadon engedték a Bán-patakban. A kis állat a Szirtecske nevet kapta.
Az esetben az a legdöbbentőbb, és nehezen megválaszolható kérdést vet fel. Hogyan mászott fel az a szegény kis hód, Hőségben, víz nélkül, a Bél-kő tetejére?
– progla – Forrás:BNP